Tek para birimimiz ABD Dolarıdır

ABD Başkanı Donald Trump Twitter hesabından bu sefer kripto paralara saldırdı. Peş peşe attığı 3 ayrı tweetle kripto paraları desteklemediğini açıkladı. Trump attığı ilk tweetinde “Fiyatları oynak olan Bitcon ve diğer kripto paraların taraftarı değilim. Regüle edilmemiş kripto varlıklar uyuşturucu ticaret dahil yasadışı faaliyetlerde kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

‘BANKA OLMAK İSTİYORSA LİSANS ALSIN’

Trump’ın devam tweetlerndeki hedefse Facebook’un 2020 yılında piyasaya sürmeyi planladığı kripto parası Libra oldu. Benzer
bir şekilde Facebook ‘un ‘sanal parası’ Libra’nın güvenlirliğinin olmayacağını ifade eden Trump “Eğer Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorsa bankacılık lisansına başvurmalı ve ulusal ve uluslararası diğer tüm bankalar gibi bankacılık regülasyonlarına tabi olmalıdır” dedi. Başkan Trump açıklamalarına şöyle devam etti: “ABD’de tek bir para birimimiz vardır ve şu anda her zamankinden güçlüdür. Hem güvenilir hem açıktır. Açık ara dünyanın en baskın para birimidir ve hep öyle kalacaktır. Bu para biriminin adı ABD Dolarıdır.