ABD Hisse Senetlerinde Ciddi Satış Gelebilir

JP Morgan Asset Manegement stratejisti Jasslyn Yeo, ABD hisse senetlerinde yıl başından bu yana yaşanan yukarı harekete bu çeyrekte sona erebileceği uyarısında bulundu. Gelecek yıl için kar tahminlerinde aşağı yönlü revizyonların yönlendirdiği ciddi bir satışın yaşanması potansiyeline işaret eden Yeo, analistlerin hali hazırda 2020’de karların yüzde 14 artmasını beklediklerini ve bu oranın zayıf global ekonomik görünüm ortamında “oldukça yüksek” göründüğünü savundu.

JP Morgan Asset Manegement stratejisti Jasslyn Yeo, ABD hisse senetlerinde yıl başından bu yana yaşanan yukarı harekete bu çeyrekte sona erebileceği uyarısında bulundu.

Gelecek yıl için kar tahminlerinde aşağı yönlü revizyonların yönlendirdiği ciddi bir satışın yaşanması potansiyeline işaret eden Yeo, analistlerin hali hazırda 2020’de karların yüzde 14 artmasını beklediklerini ve bu oranın zayıf global ekonomik görünüm ortamında “oldukça yüksek” göründüğünü savundu.

S&P 500 ve Nasdaq Bileşik endekslerinin bu yıl yüzde 20’den fazla yükseldiklerini ve Dow Jones Sanayi Endeksi’nde artışın yüzde 17 civarında olduğunu işaret eden Yeo, yaşanmasını beklediği satış miktarı konusunda bir rakam ortaya koymak istemediğini ancak, hisse senedi fiyatları için “ciddi aşağı yönlü risk” gördüğünü de vurguladı.